קול קורא לאמנים

 להשתתפות והתנדבות בתערוכת לחם ושושנים 11

למכירת יצירות אמנות למען פרויקט 'נשים ועבודה'

דד ליין להצעת עבודות: 13 בנובמבר 2016

מזה 11 שנים מקיימים ארגון העובדים מען ועמותת סינדיאנת הגליל תערוכה שנתית של מכירת יצירות אמנות שהכנסותיהן מוקדשות לפרויקט נשים ועבודה. מאות אמנים ואמניות, יהודים וערבים, ביניהם אמנים צעירים וכן רבים מהשורה הראשונה של עולם האמנות בישראל, תרמו במשך השנים לתערוכה, ובכך סייעו בשילוב אלפי נשים ערביות חסרות השכלה בעבודה. התערוכה זוכה לתמיכה לא רק מציבור האמנים, אלא גם מציבור שוחרי האמנות הרוכשים יצירות אמנות מקוריות, וכך משלבים הבעת אמון באמנות עם מעורבות חברתית.

 • אילו יצירות מתאימות לתערוכה וכיצד להציע יצירה?

כל יצירה שתאושר על ידי צוות התערוכה בכל מחיר נקוב.

מועד אחרון להצעת יצירות – 13 בנובמבר 2016 (תשובות יינתנו לאחר ה-1 בדצמבר 2016)

אנא שלחו לכתובת : breadandroses2009@gmail.com מייל בצירוף שלושה דימויים ופרטיהם: גודל, טכניקה, שנה ומחיר.

בשל הרצון הטוב של רבים להשתתף בתערוכה לא נוכל להתחייב לקבל כל יצירה שתוצע.

 • תשלום לאמן, ביטוח, שימוש בעבודות והחזרה לאמן 

אנחנו מודים לאמנים שמוכנים לתרום מעבודתם לתערוכה. כמחווה על התרומה, 25% מערך המכירה יועבר לאמן שעבודתו נמכרה. העבודות שייתרמו יבוטחו. בסיום התערוכה יקבלו האמנים דיווח מלא על תוצאות המכירה. עבודות שלא יימכרו, יוחזרו לבעליהן.

 • מתנדבים – אנחנו זקוקים לכם
הצטרפו אל צוות תערוכת לחם ושושנים בסיוע לוגיסטי ותוכני. מהפעלת האתר ועד לתליית התערוכה. להרשמה, רישמו את פרטיכם בקישור זה : טופס רישום מתנדבים.
 • הכנסות התערוכה

כל ההכנסות מתערוכת לחם ושושנים יוקדשו להשמה במקומות עבודה של נשים ערביות, קידום הזדמנויות  כלכליות, והעצמה חברתית ותרבותית עבורן.

מקצת מפעילותנו בשנה האחרונה

בשנה האחרונה התרחב פרויקט נשים ועבודה והוא כולל ארבעה פרויקטים שונים :

 •   סניף מען בבאקה אל-גרביה – פרויקט נשים ועבודה ממשיך לפעול לשילוב נשים בעבודה בחקלאות, ומתרחב לתחום התעשייה. בנוסף שוקד ארגון מען על הקמת קואופרטיב של עובדות ניקיון בשיתוף פעולה עם תנועת הבוגרים של השומר הצעיר בגבעת חביבה.
 •   סניף מען במזרח ירושלים – הרחיב את פעילותו והוא מייצג מאות נשים המתמודדות עם המציאות הקשה במזרח ירושלים, בה רק 11% מהנשים עובדות ונשים הפונות אל המוסד לביטוח לאומי ולשכת התעסוקה נתקלות ביחס פוגעני ומשפיל.  סניף מען עורך תוכניות העצמה, סדנאות ללימוד זכויות בעבודה ומול המוסד לביטוח לאומי, מייצג את הנשים מול הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה, ומלווה נשים שהופנו לעבודה עד לקליטתן המלאה.
 •   עמותת סינדיאנת הגליל מעסיקה נשים בכל שדרות הניהול והייצור, ולאחרונה הקימה בכפר כנא מרכז מבקרים ייחודי, המופעל ברובו על ידי נשים. מזה שנים רבות מפעילה סינדיאנה בית יוצר לקליעת סלים, כצעד הראשון לעבודה ולהעצמה.

כמו כן, ארגון העובדים מען נמצא בעיצומם של מאבקים והתאגדויות של קבוצות עובדים שונות :

 1. בראשית השנה חתם מען הסכם קיבוצי תקדימי למורי המוסיקה בראש העין.
 2. בימים אלו נמצא מען בעיצומו של מאבק להשגת הסכם קיבוצי בחברת ההובלה "מובילי דרור" וכן במפעל יהודה רשתות.
 3. מזה שלוש שנים מנהל מען מאבק במוסך צרפתי במישור אדומים להגנת זכויותיהם של העובדים הפלסטינים ובכלל זה זכותם להתאגד ולהקים ועד עובדים.
 4. בשנה האחרונה מעורב מען באופן אקטיבי במאבק נגד תאונות העבודה בענף הבניין וזאת בשותפות עם פעילים וארגונים שונים במסגרת הקואליציה למאבק בתאונות בניין.

התעדכנו בדף הפייסבוק של לחם ושושנים

בברכה ותודה מראש, צוות התערוכה 'לחם ושושנים' 11 –

שרון ליאור, דני בן שמחון, שהד זועבי, ארז וגנר ורותם בן נון