אודות

קול קורא לאמניות.ים להשתתף בתערוכת לחם ושושנים 16

מכירת יצירות אמנות למען פרויקט "נשים, עבודה וקיימות"

 

29.12.2021-1.1.2022

גלריה סדנאות האמנים, רח' התבור 32 תל אביב

 

מועד אחרון להגשת יצירה : 20 בנובמבר 2021

 

אנו מזמינות.ים אתכן.ם לתרום יצירה/רות לתערוכת לחם ושושנים 16, שהכנסותיה יוקדשו לפרויקט "נשים, עבודה וקיימות" של מען – ארגון עובדים  ועמותת סינדיאנת הגליל

עם היציאה מהגל הרביעי של מגפת הקורונה, נותרה החברה בישראל במשבר חברתי וכלכלי. הממשלה החדשה, שהבטיחה שינוי, מאמצת תקציב ניאו ליברלי שמרני שאין בו בשורה. ישראל הגיעה למשבר הקורונה עם מערכות ציבוריות שחוקות ומוחלשות, ולרוע המזל שום לקח לא נלמד. ייבוש מערכת הבריאות – ראו מקרה המתמחים בבתי החולים – מערכת החינוך והתרבות, בריאות הנפש, התחבורה, יוקר הדיור, היחס לנכים ומה לא, הכל ממשיך כאילו דבר לא קרה. ובנוסף, הממשלה מכריזה שאין לה כוונה להתקדם לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, וטומנת ראשה בחול בכל הנוגע למשבר האקלים. 

מהמבוי הסתום הזה סובלות במיוחד השכבות המודרות והעניות, כאשר הנשים הערביות והפלסטיניות מהוות את השכבה הנפגעת ביותר. שיעור הנשים הערביות שאיבדו את מקום העבודה בתקופת הקורונה גבוה ביותר. הן היו הראשונות שפוטרו. בנוסף, עובדות פלסטיניות שפוטרו כלל אינן זכאיות לפיצוי, ועל תקופת אבטלה או הכשרה מקצועית אין מה לדבר. 

מען – ארגון  עובדים, מפעיל מספר יוזמות לקידום מעמדן ומצבן של נשים ערביות ופלסטיניות: 

  • פרויקט "נשים ועבודה" באזור המשולש, מסייע לנשים חסרות השכלה אקדמית להשתלב בשוק העבודה באופן מוסדר ועם כל הזכויות. במשרד באקה אלגרביה ובכל אזור המשולש מקדם מען עם נשים מכפרי האזור, התקנת מערכות הידרופוניות של חקלאות עירונית שיוצרת הזדמנות לאותן נשים לשפר את הביטחון התזונתי של משפחותיהן ולהשתלב בעידן החדשנות.
  • משרד מען במזרח ירושלים מסייע למאות נשים פלסטיניות, לשמור על זכויותיהן ולהשיג מקום עבודה, ומפעיל קורסים להוראת השפה העברית. 

שותפה שניה לתערוכת לחם ושושנים-  סינדיאנת הגליל, היא עמותה לסחר הוגן וקיימות, המעודדת העסקת נשים ערביות מהגליל, ומקדמת פלטפורמה של שיתופי פעולה והעצמת נשים. בזכות הדוגמא יוצאת הדופן של העמותה, ותרומתה לפרנסתן של נשים ערביות, היא נבחרה בשנת 2020 על ידי מגזין פורבס ישראל בין 15 העסקים הקטנים והמצליחים של השנה. במשך כל תקופת הקורונה המשיכה העמותה לעבוד ולייצר שמן זית ומוצרי מזון נוספים, חלקם הגדול מיועד ליצוא. לצערנו, מרכז המבקרים הירוק של סינדיאנת הגליל בכפר כנא, ופעילות הנשים שהעבירו סדנאות והרצאות לאלפי המבקרים שפקדו את המרכז, נפגעו קשות עקב הפגיעה בתיירות. 

עזרו לנו לעזור להן! אנו בלחם ושושנים, רואות.ים בכן.ם האמניות.ים שותפות.ים לבניית חברה צודקת, בעלת כלכלה בריאה ומודרנית שבה יהיו שלובות בשוויון נשים ערביות ופלסטיניות. התרומה שלכן.ם עוזרת לנו להוציא אותן ממצב של עוני, דיכוי חברתי ובידוד. במקביל, היא מאפשרת לציבור שוחרי האמנות בארץ לחדש את מחויבותו ואת תמיכתו באמנות מקורית, איכותית, שכורכת איכות במעורבות חברתית. 

בברכה,

צוות תערוכת לחם ושושנים 16

שרון ליאור, חגי אולריך, לאה אביר, ארז וגנר, דני בן שמחון

 

איזה יצירה מתאימה?

כל יצירה שתוצע על ידי אמנ.ית  ואשר תיבחר על ידי צוות התערוכה (*). שטח התלייה מוגבל ולכן תינתן עדיפות ליצירות קטנות מחצי גיליון. גודל מקסימאלי – גיליון אחד. עדיף יצירה מוכנה לתלייה.

(*) צוות התערוכה אינו מתחייב לקבל כל יצירה שתוצע, זאת משום הפניות הרבות ושטח התצוגה המוגבל.

 

כיצד להציע יצירה?

שלחו דימוי של היצירה ואת פרטי היצירה במייל (מידות, טכניקה, שנה, מחיר ידידותי) (ניתן לשלוח עד שלוש יצירות).

כתובת למשלוח מייל: breadandroses2009@gmail.com

 

סדר זמנים:

מועד אחרון להגשת יצירות  20 בנובמבר 2021.

החלטת צוות התערוכה תשלח עד 5.12.21.

מהו התשלום לאמנ.ית וכיצד הוא מתבצע? 

25% מסכום המכירה של היצירה יועבר לאמנ.ית. דיווח מלא על תוצאות המכירה יועבר בסיום התערוכה לכל המשתתפות.ים. 

 

מדיניות החזרה:

לאחר התערוכה, ניתן יהיה לאסוף את היצירה מ"לחם ושושנים – הגלריה" ברח' העליה 45 ת"א.

 

הכנסות התערוכה

כל ההכנסות מתערוכת לחם ושושנים מוקדשות לפרויקט "נשים, עבודה וקיימות" שמקדם הזדמנויות כלכליות והעצמה של נשים ערביות.

 

מתנדבות ומתנדבים – אנחנו זקוקים לכן.ם

הקמת התערוכה והתפעול השוטף שלה נעשים ברובם על ידי מתנדבות ומתנדבים. כמו בכל שנה אנחנו פונים אליכן.ם להצטרף לצוות התערוכה ולסייע לנו להרים את הפרויקט הענק הזה: מסיוע לוגיסטי ותליית היצירות, ועד הפעלת האתר והרשתות החברתיות. 

מעונינות.ים להתנדב ? אנא השיבו במייל חוזר ורשמו בכותרת התנדבות ואנו נחזור אליכם לתאום. 

עדכונים שוטפים באינסטגרם @bread_and_roses_artsale  ובדף הפייסבוק של לחם ושושנים: Bread Roses Artsale

 

 

קצת על התערוכה הקודמת: