אודות

bread-omanim

תערוכת לחם ושושנים 11

מכירת יצירות אמנות עבור פרויקט 'נשים ועבודה'

גאה להתארח בגלריה קלישר

שעות פתיחה: יום חמישי 29.12.16 20:00-23:00| יום שישי 30.12.16, 09:00 – 15:00 |יום שבת 31.12.16, 10:00-22:00

הגלריה של סדנאות האמנים בתל אביב, רחוב קלישר 5, תל אביב

חברות וחברים שלום רב,

מזה 11 שנים מקיימים ארגון העובדים מען וסינדיאנת הגליל תערוכה שנתית של מכירת יצירות אמנות שהכנסותיהן מוקדשות לפרוייקט נשים ועבודה.  מאות אמנים ואמניות, יהודים וערבים, ביניהם אמנים צעירים וכן רבים מהשורה הראשונה של עולם האמנות בישראל, תרמו במשך השנים לתערוכה, ובכך סייעו בשילוב אלפי נשים ערביות חסרות השכלה בעבודה. התערוכה זוכה לתמיכה לא רק מציבור האמנים, אלא גם מציבור שוחרי האמנות הרוכשים יצירות אמנות מקוריות, וכך משלבים הבעת אמון באמנות עם מעורבות חברתית.

אמנים רבים פועלים להצלחתה של התערוכה, בהם: מיכל נאמן, אניסה אשקר, לארי אברמסון, ציבי גבע, מאיה כהן לוי, ראניה עקל, דוד ריב, אסד עזי, עדו בראל, דגנית ברסט, זויה צ'רקסקי, כרים אבו שקרה ועוד רבים.  בתערוכה האחרונה של "לחם ושושנים" גויסו כ-85 אלף דולר ממכירת יצירות האמנות.

האמן לארי אברמסון, המשתתף בתערוכה מזה כמה שנים אמר: "כאמן, תערוכת לחם ושושנים מזמנת לי הזדמנות לצאת לרגע מעולם האמנות הסגור בתוך עצמו, ולגעת בחיים עצמם. ביסוד המיזם של לחם ושושנים עומדים ערכים חברתיים שחשוב לתמוך בהם: סולידריות חברתית והעמדת כלים מוסריים וכספיים לסיוע לשכבות המוחלשות ביותר בחברה הישראלית."

אודות הפרויקט:

ארגון העובדים מען ועמותת סינדיאנת הגליל חרטו על דגלן את קידום מעמד הנשים הערביות, ופועלים יום-יום לשלבן בעבודה בשכר הוגן. ללא כל סיוע ממשלתי הצלחנו במהלך תקופה זו לשנות את מצבן הכלכלי והחברתי של אלפי נשים ערביות חסרות השכלה שלא עבדו ולהוציאן מהעוני, ולהעלות את הנושא על סדר היום הציבורי. שיעור התעסוקה הנמוך של נשים ערביות בישראל ותוצאותיו העגומות – עוני קשה בישובים הערבים בישראל ופריון עבודה נמוך של הכלכלה הישראלית – עומד במרכזו של דיון ציבורי מתמשך. תכנית ממשלתית לשילוב נשים ערביות בעבודה שמופעלת מזה מספר שנים הביאה לשינוי מסוים, אך בהעדר תשתיות בסיסיות נשאר שיעור הנשים הערביות העובדות הרחק מאחורי הנשים היהודיות (30% לעומת 80%).

בשנה האחרונה התרחב פרוייקט נשים ועבודה וכולל ארבעה פרוייקטים שונים :

  • סניף מען בבאקה אל-גרביה – פרויקט נשים ועבודה ממשיך לפעול לשילוב נשים בעבודה בחקלאות, ומתרחב לתחום התעשיה. בנוסף שוקד ארגון מען על הקמת קואופרטיב של עובדות ניקיון בשיתוף פעולה עם תנועת הבוגרים של השומר הצעיר בגבעת חביבה.
  • סניף מען במזרח ירושלים – הרחיב את פעילותו והוא מייצג מאות נשים המתמודדות עם המציאות הקשה במזרח ירושלים, בה רק 11% מהנשים עובדות ונשים הפונות אל המוסד לביטוח לאומי ולשכת התעסוקה נתקלות ביחס פוגעני ומשפיל.  סניף מען עורך תוכניות העצמה, סדנאות ללימוד זכויות בעבודה ובביטוח הלאומי, מייצג את הנשים מול הביטוח הלאומי ושרות התעסוקה ומלווה נשים שהופנו לעבודה עד לקליטתן המלאה.
  • עמותת סינדיאנת הגליל – מעסיקה נשים בכל שדרות הניהול והייצור, ולאחרונה הקימה בכפר כנא מרכז מבקרים ייחודי, המופעל ברובו על ידי נשים. מזה שנים רבות מפעילה סינדיאנה בית יוצר לקליעת סלים, כצעד הראשון לעבודה ולהעצמה.

 כמו כן, ארגון העובדים מען נמצא בעיצומם של מאבקים והתאגדויות של קבוצות עובדים שונות :

בראשית השנה חתם ארגון מען הסכם קיבוצי תקדימי למורי המוסיקה בראש העין.

  1. בימים אלו נמצא הארגון בעיצומו של מאבק להשגת הסכם קיבוצי בחברת התובלה "מובילי דרור" וכן במפעל יהודה רשתות.
  2. מזה שלוש שנים מנהל הארגון מאבק במוסך צרפתי במישור אדומים להגנת זכויותיהם של העובדים הפלסטינים ובכלל זה זכותם להתאגד ולהקים ועד עובדים.
  3. בשנה האחרונה מעורב מען באופן אקטיבי במאבק נגד תאונות העבודה בענף הבניין וזאת בשותפות עם פעילים וארגונים שונים במסגרת הקואליציה למאבק בתאונות בניין.

 הצטרפו לתערוכה, אמנים ומתנדבים גם יחד, היו שותפים במאבק לעיצוב חברה צודקת ושוויונית יותר.

בברכת סולידריות והמשך שיתוף פעולה צוות לחם ושושנים

מייל התערוכה – breadandroses2009@gmail.com

 ארגון העובדים מען

הפייסבוק של לחם ושושנים

סינדיאנת הגליל

לפרטים נוספים : דני בן שמחון 050-4330039